Jump to content

Drentse Hunebeddenrit 15/09/2018

Beste forumleden,

 

Nu de Twente rit achter de rug is, neem ik de vrijheid om hierbij een vooraankondiging te doen voor de Drentse Hunebeddenrit. Ik ben voornemens om die te organiseren voor de dag van zaterdag 15 september a.s. Ik wil met maximaal 24 motoren, in drie groepen van 8, op pad.

Als je er zeker van bent, voor zover dat kan in dit leven, dat je deelnemer zal zijn op die dag, mag je dat vast aangeven en zal ik een deelnemerslijst gaan maken.

Ben je niet zeker, heb je nog mitsen en maren, wacht dan alsjeblieft nog even, want opgeven onder voorbehoud, geeft veel onzekerheden en afzeggingen op het laatste moment, waardoor iemand die wel graag had meegewild en ook gekund, niet mee kan rijden.

 

Verdere informatie volgt! Zegt het voort, zegt het voort! :shout:

 

Update 25/8:

Het vertrek is dit jaar NIET bij Van der Valk te Spier zoals gebruikelijk in het verleden, maar bij restaurant Mc Donalds, Griendtsveenweg 38 te Hoogeveen, vlak bij de af- en oprit 26 Hoogeveen aan de A28. We vertrekken vanaf 09.30 uur.

https://www.google.nl/maps/place/McDonald's+Hoogeveen/@52.7197506,6.4676544,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xc0ba5b10606305bf!8m2!3d52.7197506!4d6.4676544

 

Update 03/09:

De rit is 204 km lang en ik heb deze verdeeld in drie blokjes van ongeveer 1,5 uur rijden.

We verlaten Hoogeveen zo snel mogelijk, want er zijn echt mooiere plaatsen/steden op de wereld. In zuidelijke richting gaan we via Zuidwolde naar het bosgebied 'Zwarte Dennen' bij IJhorst om via Staphorst het merengebied van NW Overijssel in te duiken. Slingerend over de weg langs het Meppelerdiep komen we in het pittoreske Zwartsluis, om vervolgens via Belt-Schutsloot aan te komen in Giethoorn, waar we een koffie- (of andere ) pauze houden bij restaurant 't Zwaantje. Een ieder bestelt daar zelf zijn drankje en evt. iets er bij en rekent dat naderhand zelf af.

https://www.google.nl/maps/uv?hl=nl&pb=!1s0x47c86e2bc5d15f89:0x80d1c144b6d1d025!2m22!2m2!1i80!2i80!3m1!2i20!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e5!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e6!3m1!7e115!4s/maps/place/restaurant+'t+zwaantje+giethoorn/@52.7222354,6.077645,3a,75y,111.14h,90t/data=*213m4*211e1*213m2*211sxXXHv1TSPAySJZggD99FpQ*212e0*214m2*213m1*211s0x47c86e2bc5d15f89:0x80d1c144b6d1d025!5srestaurant+'t+zwaantje+giethoorn+-+Google+zoeken&imagekey=!1e2!2sxXXHv1TSPAySJZggD99FpQ&sa=X&ved=2ahUKEwjo4cmAwp7dAhVJUlAKHXXUBgIQpx8wDXoECAoQDg

 

https://www.zwaantje.nl/restaurant.html

 

Na de koffie rijden we via Giethoorn-Noord en Zuidveen weer naar Drenthe, waar we even een korte pauze houden bij hunebed D54, een mooie plek voor een groepsfoto!

http://www.hunebedden.nl/d53.htm

 

De rit gaat vervolgens over de terreinen van landgoed De Eese, we zijn dan even terug in het uiterste Noordwestelijke puntje van Overijssel.

https://nl.wikipedia.org/wiki/De_Eese

 

Vervolgens komen we in het gebied dat gekenmerkt wordt door de oprichting van de 'Maatschappij van Weldadigheid', ook wel de Kolonie Frederiksoord genoemd, opgericht door generaal Johannes van den Bosch in 1818, om paupers uit het westen van Nederland te heropvoeden. De namen van de dorpen Wilhelminaoord en Frederiksoord, stammen uit die periode.

https://www.kolonienvanweldadigheid.eu/bezoek/frederiksoord

 

Via het wonderschone heidegebied van het Doldersummerveld, waar helaas vorige maand vele hectares van zijn afgebrand, komen we in de bossen van Oude Willem

https://nl.wikipedia.org/wiki/Oude_Willem

en Diever.

Bijna aan het einde gekomen van de kilometerslange Bosweg, zien we rechts de uitspanning 'Route 36' opdoemen. Daar parkeren we de motoren om te genieten van de lunch. Een ieder bestelt daar zelf iets van de kaart en rekent dat naderhand ook zelf af. De kaart is eenvoudig doch goed en de consumpties zijn alleszins betaalbaar.

http://www.route36diever.nl/Home/

 

Via de mooie landschappen rondom Diever en Dwingeloo rijden we 'De heerlijckheid Ruinen' binnen.

https://nl.wikipedia.org/wiki/Heerlijkheid_Ruinen

Mocht er iemand zin hebben in een heerlijk ijsje, dan is hier de gelegenheid. De behoefte zal ik bij vertrek na de lunch even checken.

https://ijssalon-ladolce.nl/

 

En dan zit de rit er bijna op! Door de mooie bossen van Gijsselte naderen we Hoogeveen aan de noordwestkant, waar het Bethesda streekziekenhuis boven de bomen uittorent. Tussen de bomen door zijn ook de contouren van voormalig PI De Grittenborgh zichtbaar, tegenwoordig in gebruik als AZC.

 

Het voor Hoogeveense begrippen haute cuisine restaurant McDonalds, vanwaar we 's morgens vertrokken, is ons eindpunt.

 

O ja! Het spreekt voor zich dat elke deelnemer aan deze rit dat doet voor eigen risico! Ik zeg het toch nog maar een keer!

 

Ik heb de route gemaakt in Routeyou, in drie delen geknipt en opgeslagen als gpx bestand voor de navigatieapparaten. Ik gooi er nog een laatste check over en zal ze dan bij de downloads zetten. Ik vermeld dit nog wel even als het zover is.

 

Deelnemers:

 

01. Raaipan

02. Honda1300

03. Elmo

04. Dennis

05. Grispan

06. Ieniemienie of Tommie

07. Telkamp

08. Slop (met duo?)

09. First1100

10. Dennis (de prediker)

11. FJR-Bert

12. Henry W

13. PanLed en duo

14. Wolbert van Wageningen (uit Winsum Gr. :) )

15. Gert-Jan Gunnink

16. Ron vD (Honda Deauville, zwager van Raaipan)

17. Tante Anita

18. 2Twins (Kawasaki ZRX1200s, vriend van Raaipan)

19. Panofiel

Edited by Raaipan

  • Replies 91
  • Views 7.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted Images

Featured Replies

15 september ben ik toevallig vrij. [emoji6]

Ik ga er zeker bij zijn Bert. [emoji106]

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Klinkt mooi Raaipan, wel tikkeltje ver weg.

Ik meld me later en kijk dan of er nog plekkie is...

Vandaag was super! Bedankt...

Dan wil ik ook wel mee als mijn vriendin @elmo meegaat.

 

Wil ook wel voortouw nemen in een van de 3 groepen. [emoji56]

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Hoi Bert,

 

Leuk, weer ander gedeelte van Nederland. Ik doe graag mee.

 

groet

Hans

Hoi Bert, hier in de Zaanse Sesamstraat zijn we nog aan het overleggen wie van ons komt (daar hebben we nog wel even de tijd voor). Ik gun @Tommie een geweldig leuk weekend. En Tommie vindt weer dat ik mag gaan. Hoe dan ook, één van ons tweeën is erbij :).
Dat is jammer Bert, zaterdag 15 september heb ik al wat anders, maar voor een proefrondje houd ik me aanbevolen.

Bert, ik ben er bij, waarschijnlijk met een duopassagier.

 

Jakob

  • 3 weeks later...

Als we over de Hunebed Highway gaan wil ik me wel onder voorbehoud aanmelden.

De (werk)roosters voor september zijn nog niet bekend.

Edited by pmponer

Is deze rit (onderdeel van) de Hunnebed Highway die dit weekeinde in het nieuws was?! :vroem:
  • Author

@pmponer: Als je het zeker weet zet ik je er bij, nu nog niet.

@PanLed: Je staat er bij hoor.

@DuinPan : Ik zou het andersom willen zeggen, de Hunebed Highway zou onderdeel kunnen zijn van de Drentse Hunebeddenrit. Echter, op die weg wil ik met de motor nog geen meter rijden!

Ik rij bijna elke dag over de Hunebed Highway.... fantastisch wat een beleving. Toen hij nog gewoon N34 heette vond ik het een dood saaie weg, maar nu! Wat een toeristische trekpleister. Superlatieven schieten te kort.
  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

koekje ? wel twee handen aan het stuur We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.