Jump to content

Remmen overzetten van een 2008 abs naar een 2002 abs

Avond,

Is er iemand die wat weet van de rem upgarde van een pre 2008 modellen tov de na 2008 modellen? Ik heb een donor fiets uit 2008 aangeschaft en wil zo veel mogelijk alle rem onderdelen overzetten. Die zien er namelijk nog super uit. Bij de mijn 2002 sleept het achterwiel en is het een beetje slecht onderhouden door de vorige eigenaar.

Er zijn wat signifikanten verschillen zoals de ABS module, de abs ring op het voorwiel en de sensor. De delay valve is wel weer hetzelfde, de remblokken voor zijn anders zo ook de klauwen maar de schijven weer niet. Achter is alles hetzelfde gebleven behalve de hoofdremcilinder. De PCV is ook anders.

Nu zie ik het zo gebeuren dat ik met een brandend abs lampje eindig als ik alles zo klakkeloos over zet hoewel het enige wat een electrisch signaal afgeeft zijn de abs pompen?

Wat ik van plan ben is de voorklauwen incl de smc over te zetten. de abs ring en sensor te laten zitten, de hoofdremcilinder voor ook te laten. De abs pompen (zijn gelijk) en leidingwerk zoveel mogelijk over te zetten incl de delay valve. De achter klauw en de hoofdfemcilinder weer te laten zitten.

In principe heb ik wel alles compleet incl de module om alles over te zetten? Nu is de kabelboom ook niet dezelfde maar ik wel de complete boom van de 2008 model.

Heeft iemand hier ervaring mee?

Geplakte afbeelding.png

Featured Replies

en mss moet je ook je remleidingen aanpassen gaten van hoofd rem cilinder kunnen anders zijn

heb ik zelf ondervonden mijn pan is uit 2005 en had er 1 uit 2009 en die gaten kwamen niet overeen met me remleidingen

  • Author
On 5-3-2026 at 17:23, Lucky Luc said:

Als je dat doet en je hebt de nieuwe ABS module er ook bij, zou ik alles overzetten inclusief de kabelboom. Dan voorkom je een hoop problemen namelijk én weet je zeker dat het werkt. Is natuurlijk wél wat meer werk.

Dat is ook een idee. Thx Ik heb ook de ecu er nog bij trouwens. Ik moet volgens mij de kabelboom dan inderdaad ook overzetten de nieuwe module schijnt niet te passen op de oude kabelboom. Ik ben al een eind heen.

On 8-3-2026 at 10:00, pandriver69 said:

en mss moet je ook je remleidingen aanpassen gaten van hoofd rem cilinder kunnen anders zijn

heb ik zelf ondervonden mijn pan is uit 2005 en had er 1 uit 2009 en die gaten kwamen niet overeen met me remleidingen

In principe heb ik alles het zit zelfs nog op het frame gemonteerd en nog vol met olie ook. Alleen de kabelboom is dan de volgende. En zo kom je steeds verder. Maar ja ik heb het toch liggen anders gaat het weer in de verkoop als ik het niet gebruik.

  • Author
3 hours ago, Lucky Luc said:

Hij heeft al gezegd dat hij alle onderdelen heeft, dus remleidingen hoeft hij niet aan te passen maar moet hij wél overzetten.

De grote vraag is of ik overal bij kan komen. Onder de donor zit geen motorblok meer maar onder de mijne wel.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

Important Information

koekje ? wel twee handen aan het stuur We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.